sobota, 14 lipca 2012

Java czy C++

Wielu z nas zadaje sobie pytanie jakiego języka najpierw się uczyć. Co wybrać Java czy może C++. W tym temacie postaram się wam pomóc.

Zarobki


Pamiętajcie nie ważne jaki język programowania wybierzecie to i tak wasze zarobki mogą być takie same. Wszystko zależy od tego co potraficie w danym języku napisać. Wiadomo teraz są bardzo popularne aplikacje na Androida ale to po jakimś czasie może się zmienić i nie zarobicie swoich wymarzonych pieniędzy. Moim zdaniem na początek wybierzecie sobie co chcecie pisać jakie programy, czy dany program ma być przenośny na różne systemy operacyjne itp.

 C++  
 • Plusy
 1. Szybkość
 2. Możliwość programowania w różnych stylach
 3. Zgodność z językiem C
 4. Wsparcie dla programowania obiektowego
 • Minusy
 1. Deklaracja pamięci
 2. Kod nie jest przenośny ( Czyli nie zadziała pod innym systemem)
 3. Aplikacje okienkowe ( Dużo trzeba się namęczyć aby napisać okno)

Java


 • Plusy
 1. Język niezależny od platformy (Możemy go używać na każdym systemie)
 2. Język zorientowanie obiektowy
 3. Wiele darmowych środowisk IDE
 4. Brak deklaracji pamięci 
 • Minusy
 1. Brak .exe ( Jest to minus, który bardzo często odpycha zaczynających programistów. Po prostu trzeba wiedzieć jak uruchomić program przez konsole lub plik skonwertować do JAR itp. )
Całe te zestawienie plusów i minusów tych 2 języków jest wzięte z moich doświadczeń przy programowaniu.  Oczywiście niektóre plusy lub minusy mogą być nie zgodne z waszą opinią ale tak jak wcześniej mówiłem wszystko zależy od gustu i upodobań. Mam nadzieję , że to chodź trochę wam ułatwi wybór jakiego języka zacząć się uczyć najpierw. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz